Mechanik opravár - stroje a zariadenia

Názov odboru:                      mechanik opravár – stroje a zariadenia

Kód odboru:                         2466 02

Forma štúdia:                       denná

Dĺžka štúdia:                        3 roky

Spôsob ukončenia:               záverečná skúška

Doklad o ukončení:              vysvedčenie o záverečnej skúške, výučný list

Charakteristika:                   učebný odbor je určený pre chlapcov

- so zameraním na stroje a zariadenia je určený pre chlapcov. Žiaci sa naučia základné ručné kovoobrábacie operácie ale aj činnosti spojené so strojovým obrábaním kovov a základy práce s počítačom riadenými strojmi. Zoznámia sa s montážou a demontážou rôznych strojov a strojových častí, montážou a údržbou automobilov, ústredného kúrenia, kováčskymi prácami a kalením kovových materiálov. Všetci žiaci uvedenej profesie absolvujú zváračský kurz elektrickým oblúkom a plameňom alebo v ochrannej atmosfére CO2, Štúdium je ukončené záverečnou skúškou.

Žiaci majú možnosť zvýšiť si kvalifikáciu v 2-ročnom nadstavbovom štúdiu a ukončiť ho maturitnou skúškou.

Absolvent sa ako  odborne kvalifikovaný pracovník môže uplatniť v skupine povolaní so zameraním na výrobu, montáž, obsluhu, opravy a údržbu strojov, skupín a podskupín strojov a technických zariadení.