Výroba konfekcie

Forma štúdia:                       denná

Dĺžka štúdia:                         2 ročná

Spôsob ukončenia:                záverečná skúška

Doklad o ukončení:               Vysvedčenie o záverečnej skúške a dodatok

k vysvedčeniu o záverečnej skúške

Osvedčenie o zaškolení

Osvedčenie o zaučení

Charakteristika:                 študijný odbor je určený pre dievčatá

Podmienky prijatia: úspešné absolvovanie aspoň 7. ročníka ZŠ po 9 rokoch školskej dochádzky. Žiaci sa počas prípravy zoznamujú s jednoduchými prácami pri výrobe odevov, bielizne, technickej konfekcie, klobučníckej výrobe tak priemyselnej ako aj zákazkovej.

Absolvent učebného odboru výroba konfekcie je pracovník pre vykonávanie jednoduchých pracovných operácií a činnosti v textilnej a odevnej výrobe. Dokáže samostatne vykonávať jednoduché menej náročné pracovné činnosti podľa daného technologického a pracovného postupu. Naučenými pracovnými návykmi si samostatne pripravujú pracovisko a volí vlastné, menej náročné pracovné prostriedky, nenáročné pracovné postupy v príprave a realizácii výroby. Pri skladovaní a balení využíva jednoduché nástroje. Racionálne vie využívať materiálne prostriedky, ktoré má k dispozícii. Pozná a vie vykonať jednoduché úkony údržby. Má osvojené základy ochrany životného prostredia, bezpečnosti práce a hygieny na pracovisku. Má osvojené zásady morálnych a estetických hodnôt života.