Strojárska výroba

Forma štúdia:                  denná

Dĺžka štúdia:                    2 roky

Spôsob ukončenia:          Záverečná skúška

Doklad o ukončení:          Vysvedčenie o záverečnej skúške a dodatok vysvedčeniu o záverečnej skúške

Osvedčenie o zaškolení

Osvedčenie o zaučení

Charakteristika:                  učebný odbor je určený pre chlapcov a dievčatá

Podmienky prijatia: úspešné absolvovanie aspoň 6. ročníka ZŠ po 9 rokoch školskej dochádzky. Žiaci počas prípravy získavajú základné vedomosti o ručnom spracovaní kovov a montáži jednoduchých strojových súčiastok a mechanizmov. Môžu sa zamestnať v rôznych podnikoch a v skladoch a absolvovať zváračský kurz.

Absolvent učebného oboru s osobitne upraveným učebným plánom je zaučený  pracovník    schopný uplatniť sa na rôznych postoch strojárskej výroby, ktoré nevyžadujú stredné odborné vzdelanie.

Absolvent je schopný pracovať pri výrobe, opravách, obsluhe a údržbe strojov a zariadení, pracovať na konvenčných obrábacích strojoch a vykonávať jednoduché a pomocné kvalifikované práce.