Elektromechanik - silnoprúdová technika

Forma štúdia:                      denná

Dĺžka štúdia:                        3 roky

Spôsob ukončenia:              záverečná skúška

Doklad o ukončení:             vysvedčenie o záverečnej skúške výučný list

Charakteristika:                  učebný odbor je určený pre chlapcov

- žiaci získavajú vedomosti a zručnosti pri opravách, údržbe a montáži elektrických strojov a prístrojov vrátane automatických zariadení, základy aplikovanej elektrotechniky a elektroniky, poznajú základné elektroinštalačné a montážne práce, využitie meracej a diagnostickej techniky v rôznych procesov opráv, vykonávajú štandardné opravy poznajú dielenskú dokumentáciu výrobcu a technologické postupy a normy, spôsoby výroby a rozvodu elektrickej energie, funkciu a stavbu elektrických strojov a prístrojov, využitie elektronických prvkov vo výkonovej elektrotechnike a merania v silnoprúdovej technike. Každý žiak môže absolvovať za režijný poplatok zváračský kurz elektrický, oblúkom alebo v ochrannej atmosfére CO2. Štúdium je ukončené záverečnou skúškou.

Absolvent učebného odboru má ucelené základné teoretické vedomosti a praktické zručnosti potrebné pre prácu s elektrickými zariadeniami, kde môže využívať štandardné elektrické a elektronické meracie prístroje a diagnostickú techniku Je schopný pracovať samostatne alebo v pracovnom kolektíve. Vykonaním skúšky odbornej spôsobilosti získa Odbornú spôsobilosť elektrotechnika podľa § 21, vyhlášky Ministerstva práce, sociálnych vecí a rodiny SR č. 718/2002 Z. z. na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci, bezpečnosti zariadení.