Autoopravár - elektrikár

Forma štúdia:                       denná

Dĺžka štúdia:                         3  roky

Spôsob ukončenia:               Záverečná skúška

Doklad o ukončení:              Vysvedčenie o záverečnej skúške, výučný list

www stranka AUTOOPRavár – elektrikár -http://sostautari.webnode.sk/

Charakteristika:                  učebný odbor je určený pre chlapcov

- žiaci získajú základné vedomosti a zručnosti pri opravách a údržbe jednotlivých častí automobilov. Podrobne sa zoznamujú s diagnostikou a údržbou elektrickej inštalácie motorových vozidiel a jeho elektronických častí. Pri diagnostike používajú moderné diagnostické zariadenia a počítače. Každý žiak v prípade záujmu môže za režijný poplatok absolvovať aj zváračský kurz plameňom alebo v ochrannej atmosfére a vodičské oprávnenie skupiny B. Štúdium je ukončené záverečnou skúškou.

Po ukončení štúdia majú žiaci možnosť pokračovať v 2-ročnom nadstavbovom štúdiu a získať maturitné vysvedčenie.

Absolvent má ucelené základné teoretické vedomosti a praktické zručnosti potrebné pre štandardné opravy cestných motorových vozidiel so štandardným vybavením dielní predpísaným výrobcom, na základe informácií získaných v  technickej dokumentácii výrobcov cestných motorových vozidiel.

Vie kvalifikovane pracovať  v oblasti diagnostikovania, opráv, údržby a servisu elektrických a elektronických  zariadení motorových vozidiel aj v súvislosti s mechanickými časťami, spracovávať a vyhodnocovať dáta pomocou prostriedkov výpočtovej techniky s využitím informačných technológii.