Programátor obrábacích a zváracích strojov a zariadení Mechanik elektrotechnik - Silnoprúdová technika Mechanik elektrotechnik - Informačné technológie

Štúdijné odbory

Mechanik elektrotechnik - Silnoprúdová technika

Mechanik elektrotechnik - silnoprúdová technika

Názov odboru:                 Mechanik elektrotechnik - silnoprúdová technika

Kód odboru:                     2697 4

Forma štúdia:                  denná

Dĺžka štúdia:                   4 ročná

Spôsob ukončenia:         maturitná skúška

Doklad o ukončení:        maturitné vysvedčenie, výučný list

Charakteristika:             študijný odbor je určený pre chlapcov.

Teoretická a praktická príprava je zameraná na montáž, nastavovanie, opravy a skúšanie silnoprúdových zariadení všetkého druhu, na opravy elektrických točivých strojov a ich skúšanie, na vyhotovenie a montáž elektrických inštalácií. Žiaci sa na počítači učia tvoriť výkresovú dokumentáciu a používať ho na riadenie automatizácie rôznych procesorov. Okrem uvedených činností každý žiak môže vykonať skúšky z odbornej spôsobilosti v elektrotechnike a za režijný poplatok absolvovať zváračský kurz elektrickým oblúkom CO2.

Absolvent študijného odboru mechanik elektrotechnik je kvalifikovaný pracovník schopný samostatne vykonávať práce pri projektovaní, konštrukcii, výrobe, montáži, ako aj v prevádzke a údržbe elektrických inštalácií a zariadení.

Po nástupnej praxi je pripravený na výkon technika konštrukčného, technologického, montážneho a prevádzkového charakteru, ale aj na ďalšie funkcie v odborných útvaroch.

Po ukončení štúdia získava absolvent výučný list a vysvedčenie o maturitnej skúške a možnosť priamo na našej škole vykonať skúšku z odbornej spôsobilosti pre práce na elektrických zariadeniach a inštaláciách.